آخرین بروز رسانی اخبار سایت پنجشنبه 30 خرداد 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
خانواده بزرگ محک درگذشت زنده‌یاد دکتر منوچهر امیرفیض، عضو فقید هیأت امنا و شورای پزشکی این مؤسسه خیریه را صمیمانه تسلیت می‌گوید و برای خانواده محترم ایشان، دوستداران، همکاران، جامعه نیکوکاری و پزشکی ایران شکیبایی آرزومند است. 
 
دکتر امیرفیض، استاد دانشگاه و جراح عالیقدر از ابتدای فعالیت محک داوطلبانه برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان کوشید و در ردای یک پزشک با دغدغه کمک به همنوع، همدلانه در کنار دیگر اعضای داوطلب هیأت امنا و همچنین شورای پزشکی محک سرشت نیک‌اندیش انسانیت را برای کاستن رنج و آلام دیگران آمیخته بود.
 
زیر این سقف همه ما به اندوه از دست دادن به عمیق‌ترین شکل خود آگاهیم و دکتر امیرفیض که رنج از دست دادن فرزند را نیز به جان چشیده بود بیش از هر فردی درد آشنا بود و در طول ۲۷ سال فعالیت محک خدمتگزار پدران و مادرانی شد که فرزندشان به سرطان مبتلا شده‌اند تا روزهای سخت درمان کودکان با کودکی و امید به بهبودی همراه شود. 
 
بی‌شک نام دکتر امیرفیض که بر ستون‌های سقف پرمهر محک نقش بسته است با رفتن از این خانه از یاد نمی‌رود و بذر عشقی که او و یارانش در فصلی سرد، به امید روزهای سلامتی فرزندان این آب و خاک کاشته‌اند تا همیشه همچون سروی بلندقامت سبز و بهاری خواهد بود که:
 
پیش از من و تو بسیار بودند و نقش بستند
دیوار زندگی را زین گونه یادگاران
وین نغمه محبت بعد از من و تو ماند
تا در زمانه باقی ست آواز باد و باران
(شفیعی کدکنی)
 
یادش سبز و نامش مانا
 
 
ارسال این صفحه برای دوستان